O týmu

Sebeobrana pro všechny


Zakladatelkou projektu je Linda Štucbartová, která je zároveň v ČR první certifikovanou lektorkou Sebeobrany pro všechny.

Členka Výkonné rady Česko-izraelské smíšené obchodní komory, lektorka, koučka, která se věnuje problematice leadershipu, komunikace a vyjednávání více než 20 let. Na konceptu ESD ji nejvíce zaujala praktičnost konceptu a využitelnost v praxi i pro ty, kteří nemají předchozí zkušenost s bojovými sporty.

  Foto by Martin Kabát
Lada Jirkalová

Lada Jirkalová je certifikovanou lektorkou ESD od května 2022.

Zaměřuje se na práci s dětmi, dospívajícími a na trénink žen, které standardní tréninky sebeobrany nevyhledávají.

Na konceptu ESD oceňuje právě možnost osvojit si potřebné techniky, které nejsou pouze fyzického rázu.

Z pěti principů má nejraději princip Zakřič aneb práce s hlasem.

Kateřina Hebelková

Kateřina, zakladatelka společnosti Hormed se přidává k týmu Sebeobrana pro všechny jako ambasadorka a facilitátorka pro oblast zdravotnictví.

Oslovil ji komplexní přístup založený na 5 principech zejména v souvislostech s nárůstem agresivity ze strany pacientů vůči zdravotnickému personálu.

Zároveň oceňuje detailní zaměření na komunikaci, protože i v tomto ohledu je potřeba podpořit i zdravotníky, tak, aby byla podpořena vzájemná důvěra a léčba a spolupráce celkově byla efektivnější a odpadly možné bariéry, které narušují důvěru. 

                                                                                                                             Kateřina Hebelková

                                                                                                                                                           Kateřina Hebelková

Nina Moravcová

Workshop Sebeobrany pro všechny si Nina sama zažila v rámci působení v pojišťovně Generali.

Sama se aktivně zajímá o problematiku diverzity, CSR a vědomého rodičovství.

Sebeobrana pro všechny staví právě na respektující komunikaci, pevných vztazích a vytváření bezpečného prostředí. A to se týká jak firem, neziskových organizací, ale i škol nebo rodiny.

Vlasta Poláchová

Vlasta Poláchová je interní lektorkou Sebeobrany pro všechny.

Na základě své více než 20leté praxe se zaměřuje na sebeobranu s přesahem do oblastí HR, vedení lidí a firem, komunikace a deeskalaci.

Sama prošla výukovým kurzem sebeobrany pro ženy Krav Maga a vnímá, že otevřená mysl, naslouchání intuici a princip uteč jsou klíčové pro efektivní sebeobranu. Na svém příkladu chce ukázat, že Sebeobrana pro všechny je skutečně pro všechny. Zaměřuje se i na skupinu žen 50 plus, které jsou ve společnosti málo podporované.
                                                                                                                             Kateřina Hebelková

                                                                                                                                                           Vlasta Poláchová


Certifikáty a ocenění:

Napsali o nás:

  •  PhDr.Zuzana Peterová
    S paní Lindou jsem absolvovala tři besedy, a to s různorodými účastníky: se seniory, s přeživšími holocaustu i s onkologickými pacienty. Vždy jsem byla spolu s posluchači fascinovaná jejím perfektním výkladem, názorným předvedením, přátelským vystupováním a vysokou úrovní profesionálního projevu. Její znalosti inspirovaly přítomné k dalšímu pozvání paní Lindy a všichni se těšíme na pokračování jejích přednášek a výuky Sebeobrany pro všechny!
    PhDr.Zuzana Peterová
    psychoterapeutka
  • Irena Němcová
    Je obdivuhodné, kolik informací a užitečných tipů ohledně možností sebobrany zvládla Linda předat již v rámci úvodní hodinové přednášky.  Například pravidlo „křičet“ jsem měla možnost využít hned pár dní poté, když mne venku slovně obtěžoval cizí muž a zafungovalo to výborně.  Díky Lindě jsem věděla, jak v takové situaci efektivně reagovat a co naopak nedělat.  Doufám, že budu mít příležitost se zúčastnit celého kurzu.
    Irena Němcová
    sociální pracovnice ŽO Praha
  • Kateřina
    Na kurz jsem se přihlásila s dcerou.  Absolvování ve dvojici bylo pro nás obě velice smysluplné, protože jsme měly společný prožitek a mohly o nastolených tématech diskutovat i po skončení.  Já osobně jsem si uvědomila nová nebezpečí, která v mém dětství nebyla – např. chůze po ulici se sluchátky nebo s pohledem upřeným do mobilu. Ještě zajímavější pro mě byla oblast nastavení osobních hranic a limitů.  Uvědomila jsem si, že mám výchovou a společenským tlakem chybně nastavené vzorce chování, které potlačují můj přirozený pocit bezpečí a komfortu. Bylo osvobozující vidět mladší účastnice kurzu, které mají hranice jasněji definované. Nácvik svobodného vyjádření pocitů a schopnost říci stop mi pomohl i v běžném životě.  Bude-li možnost v kurzu pokračovat, jistě takovou příležitost s dcerou opět využijeme.
    Kateřina
    účastnice kurzu matka-dcera
  • Pavel Ondra
    O sebeobraně jsem nikdy moc napřemýšlel, ale po seznámení se s konceptem Empowerment Self Defense mám jasno z pohledu znevýhodněné osoby.  Tento přístup není jen o obraně jako takové, fyzické, ale i o tom, všímat si svého okolí, dávat pozor na lidi, které potkávám a nebát se ozvat.  Je to také o tom, jak si vymezit hranice.  Prosím, nepoužívejte termín slepec, je to urážlivé.  A to je na přístupu ESD nejlepší, že řeší i psychologické aspekty.
    Pavel Ondra
    nevidomý masér z Brna a hrdý figurant kurzů a instruktážních videí
  • Magda M.
    Děkuji za úžasnou prezentaci v Klimkovicích.  Vaše podání možností sebeobrany pro osoby se zdravotním postižením bylo velmi přínosné, aktuální a zároveň zábavné.  Velmi ráda jsem Vás poznala a budu ráda, když se mi ozvete.  Ať se daří v pracovním i soukromém životě a Vaše kurzy mají úspěch u sirokého spektra populace.
    Magda M.
    účastnice konference Vzácná onemocnění v Klimkovicích, 9.11. 2022
  • Hana Gřešková
    Děkujeme paní Lindě Štucbartové a jejímu pomocníkovi Pavlu Ondrovi za výbornou prezentaci na téma Sebeobrana pro všechny pro osoby se zdravotním postižením. Osoby se zdravotním postižením si nejen mohly vyslechnout kousek z teorie sebeobrany zaměřené na jejich potřeby, ale také si mohly vyzkoušet několik úderů proti "útočníkovi." Už dnes se těšíme na účast paní Lindy Štucbartové na dalším ročníku konference k vzácným onemocněním v Sanatoriích Klimkovice.
    Hana Gřešková
    krajský koordinátor NRZP, Ostrava
  • Roman Pejša
    Sebeobrana pro vychovatele je velmi důležitá, protože bývají napadáni rodiči dětí, o které se starají. Naštěstí se dosud jednalo hlavně o slovní napadání, ale i tak je dobré vědět, jak těmto situacím předejít nebo se jim ubránit.
    Roman Pejša
    Ředitel dětského domova v Ledcích
  • Štěpánka Pokorná
    Skončila Výroční konference pacientských organizací a oslava 20 let Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. Děkuji Lindě Štucbartové za informace a praktické ukázky, které jste přinesli. Ženy odjížděli nabité informacemi, jak pracovat se svou myslí a tělem, aby byl život plnější a radostnější. I já se ubráním, kdybych to potřebovala a vím, jak takovým situacím předcházet.
    Štěpánka Pokorná
    Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s.
  • Dagmar Cisarovska
    Jako vždycky byla Linda famózní facilitátorka workshopu. Tentokrát jsme navíc prožily skvělou kombinaci cvičení, mnohdy překvapivých zkoušek na vlastní kůži, sdílení zkušeností a předávání cenných znalostí. Tento super koktejl dokázal v nejedné v nás to nejdůležitější – zvýšit sebedůvěru a pocit, že se zvládnu o sebe postarat. Přála bych tento workshop každému, kdo se kdy necítil v bezpečí, ať už v tmavém zákoutí v parku nebo na poradě, když na něj křičel šéf...
    Dagmar Cisarovska
    Regional Emergency Preparedness & Response Advisor
  • Andrea Koubová
    Jsem ráda, že jsme si s kolegyněmi mohly na vlastní kůži zažít kurz sebeobrany od Lindy Štucbartové. Velmi oceňuji, že se Linda ujala osvěty v takto důležitém tématu, který nejen že šíří pocit sebedůvěry a bezpečí, ale také posiluje povědomí v oblasti prevence násilí. Líbí se mi koncept důležitosti komunikace a sdílení vlastních zkušeností, který je v rámci prevence zásadní. Zároveň jsme si s kolegyněmi mohly v kurzu reálně vyzkoušet, jaké to je být obětí (ač hraného) útoku – jak se v nebezpečné situaci zachovat, aby k útoku vůbec nedošlo, a když už k němu dojde, jak se snadno a efektivně bránit a zajistit si prostor k úniku. Díky moc za tuto příležitost!
    Andrea Koubová